тарантулски дизайн
your_keyword
your_keyword
your_keyword
your_keyword
your_keyword
your_keyword
your_keyword
тарантула дизайн
тарантула дизайн
тарантула дизайн
Добре дошъл, Гост Търсене | Активни теми | Потребители | Влез | Регистрация

Първата ми тарантула! Brachypelma Auratum Опции · Изглед
NEO
Публикувано: Wednesday, May 14, 2014 8:52:47 PM

Ранг: новак

Дата на регистрация: 5/14/2014
Публикации: 9
Точки: 27
Здравейте,
от 6-ти Май съм горд собственик на женска Brachypelma Auratum. От информацията която получих при закупуването, красавицата ми е на приблизително 3 години и е на 8 кожи. След 3 годишен живот в малка пластмасова кутийка от храна, новият и дом с размери 25х25х25 и се стори истински палат и няколко дена обстойно го обхождаше и маркираше с тънки паяжинки. Сега от 4 дена се е барикадирала в кокосовия си орех и дори на половина си запечата входа с паяжина. Изкючително интересно беше да наблюдавам как си върти дупето докато я плете :D Предполагам че след 2-3 седмици ще сменя кожа и затова така. Иначе все още се храни, вчера дори яде един щурец, ама и отнема известно време докато реши какво да прави, не му се нахвърля веднага. Дори първият който и дадох като я взех и се завря отпред под хелицерите и, а тя се завъртя и му обърна гръб... След половин час като я погледнах обаче го беше налапала като куче франзела :D Aбе яка животинка си е и едва ли това ще ми е последната тарантула. Като порасне още малко имам желание да и направя по-голям терариум с много красоти вътре smile

Ето и малко снимки на моята Найоби smile

Голяма поза е :D

Понеже първите дни като я купих си беше студено, около 19 градуса и се притесних да не и хладно затова и купих тоя нагревател. 5 мин. след като го пуснах наща се беше настанила в тая поза и не мръдна до вечерта, когато се завря в ореха, отново лепната на стената която е до нагревателя. После не съм го включвал, защото температурата от тогава не е падала под 25 градуса.

А сега да се представя и аз, казвам се Николай, на 24 години съм, от София. Който има някакви въпроси, да пита, а ако някой има желание, може да ме добави и във Facebook: https://www.facebook.com/nikolay.buhtiyarov

И също така да ви питам, как да ги разчитам тия цифри дето ги пишете след имената на тарантулите си в подписите? Примерно 0.0.1?

Aко имате някакви съвети към начинаещият тарантулист, ще се радвам да ги чуя smile
Спонсор
Публикувано: Wednesday, May 14, 2014 8:52:47 PM

Добави подпис
Vasil Krastanov
Публикувано: Wednesday, May 14, 2014 11:16:16 PM
Ранг: кюсе

Дата на регистрация: 11/6/2011
Публикации: 13
Точки: 39
Еха, супер е. Честито за гадинката smile Та относно цифрите и аз не съм напълно сигурен, но ако наистина ти е спешно - постни го в гоогле и 100% ще ти излезе отговор smile

Моята геникулата седи в подобна поза всеки ден и само вечерта след 12, а може и след 3-4, излиза да направи няколко кръгчета, да се лепне за стъклото и пак така smile
NEO
Публикувано: Friday, May 16, 2014 4:45:17 PM

Vasil Krastanov Написа:
Еха, супер е. Честито за гадинката smile Та относно цифрите и аз не съм напълно сигурен, но ако наистина ти е спешно - постни го в гоогле и 100% ще ти излезе отговор smile

Моята геникулата седи в подобна поза всеки ден и само вечерта след 12, а може и след 3-4, излиза да направи няколко кръгчета, да се лепне за стъклото и пак така smile

Meрси, радвам се че ти харесва. Момата както 5 дена мързелува в кокосовият орех, днес е супер активна и за 2 часа 4 пъти излиза, прави една обиколка на терариума и пак се прибира :D
Vasil Krastanov
Публикувано: Sunday, May 18, 2014 1:46:26 PM

И моята така с този орех.. субстрата си го прави както си иска и само малко да го "барна" и се ядосва яко. Излиза само нощем и то доста рядко.. след 03:00 и като цъкна лампата да я погледам малко и бавно се изнизва и се скрива :Д Бях говорил и с човека, който ми я даде защото точно този вид, който имам уж не се крие, но така е като има укритие smile Поне вчера и пуснах храна и без проблем я изяде :Д*clap*
NEO
Публикувано: Sunday, May 18, 2014 10:15:22 PM

Моята не съм я засичал нощно време, ама явно защото тогава яко къртя :D Иначе въпросният ден, до вечерта не спря да шава милата, явно много и беше писнало в ореха. Форумчето е много яко, изчетох почти всички теми тия дни, ама май не са останали много активни потребители...
Vasil Krastanov
Публикувано: Monday, May 19, 2014 12:04:00 AM

Супер smile Освен аз, ти и xfan-a, други едва ли има.. или има "гости", който не се регват, а само четат smile
xfan
Публикувано: Tuesday, May 27, 2014 4:39:49 PM

Ранг: кандидат Брат на косъма

Дата на регистрация: 1/21/2008
Публикации: 1,266
Точки: 3,906
Честито за гадинката smile) Супер изглежда smile)
Колкото до цифрите - мъжки.женски.неопределени smile)
NEO
Публикувано: Wednesday, May 28, 2014 12:27:53 PM

Eто още няколко снимки на госпожица Огненоколенеста :D

Голяма заблуда е, че човек ще се размине само с 1 тарантула... До момента искам да станат поне 4, въпроса е коя да бъде следващата :D Най-присърце са ми Avicularia Versicolor, Grammostola Pulchra i Brachypelma Smithi.
spasimir
Публикувано: Sunday, January 04, 2015 1:33:10 PM

Дата на регистрация: 1/4/2015
Публикации: 1
Точки: 3
Здравейте, новак съм искам да попитам тарантула в такъв терариум може ли да се гледа ? Този дето има капак със ключалка отгоре http://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0%E2%80%937646440/%D0%B8%D0%B7%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B2%D0%B0%D0%BC-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%8F-%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%83%D0%BC%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D0%BB%D0%B5%D1%87%D1%83%D0%B3%D0%B8
Потребители, разглеждащи тази тема
Guest

Прескочи на форум
Вие не можете да публикувате нови теми в този форум.
Вие не можете да отговаряте на теми в този форум.
Вие не можете да изтривате Вашите публикации в този форум.
Вие не можете да променяте Вашите публикации в този форум.
Вие не можете да създавате анкети в този форум.
Вие не можете да гласувате в анкетите на този форум.

FlatEarth Theme Created by Jaben Cargman (Tiny Gecko)